Lyofilizované ovoce: benefity pro tělo i planetu

Věděli jste, že domácnosti v civilizovaných zemích EU mají na svědomí až 53 % odpadu z potravin? Tak schválně, tipněte si, kolik kilogramů potravin za rok vyhodíte. A teď to vynásobte osmi. Ano, průměrný čech vyhodí ročně cca 80 kg potravin. Nejvíce potom lidé, kteří žijí single. Jednotlivci totiž často nakoupí více potravin, než jsou schopni sníst, a vyhodí tak až dvakrát tolik potravin než početnější domácnosti. V případě vyhazování jídla a ovoce v praxi nastává ještě další problém. Tento bio odpad se bohužel většinou ukládá společně s komunálním odpadem na skládky a při jeho rozkladu vzniká nejen CO2 ale i mnohonásobně škodlivější skleníkový plyn metan. Všichni milujeme čerstvé ovoce, ale ruku na srdce, kolikrát jste vyhodili více než z poloviny plnou vaničku nahnilých jahod nebo hnědých banánů, do kterých už se vám nechtělo? My víme jak zajistit, abyste měli ovoce plné vitamínu, minerálů a vlákniny k dispozici kdykoliv si vzpomenete  a beze strachu, že ho nestačíte spotřebovat. 

Lyofilizace – budoucnost skladování potravin

Při výrobě našich 100% přírodních ovocných smoothie směsí využíváme metodu lyofilizace neboli sušení mrazem. Díky tomuto procesu naše produkty získají velkou trvanlivost, a to bez použití jakékoliv chemie. Navíc si ovoce zachová veškeré nutriční hodnoty a výživové látky a díky tomu, že během procesu teplota nepřekročí hodnotu 42 °C, je možné lyofilizované ovoce použít i v rámci raw stravování. Vyřešení problému s trvanlivostí navíc neznamená pouze to, že si ovocnou nálož vitamínů můžete dopřát kdykoliv si vzpomenete, ale také si můžeme dovolit plody nechat dozrát tam, kde mají – v přírodě a ne v kontejnerech nebo skladech. Jedinou drobnou nevýhodou této metody jsou vyšší náklady na zpracování, ale když si to dáme do rovnice s plýtváním, vychází nám to stále velmi pozitivně ;-)

Chytré obaly 

Při sušení mrazem ovoce přijde až o 95% vody. Pro maximalizaci trvanlinosti, musíme smoothies zabalit, abychom předešli navlhnutí směsí. Obaly jsou ale samozřejmě 100% recyklovatelné a jednosložkové. Usnadnili jsme vám to, jak to jen bylo možné, teď už je to jen na vás, abyste umístili do toho správného kontejneru.

 

 

Hlavní výhody mrazem sušených smoothie směsí

zachovávají si vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty

jsou po ruce kdykoliv a kdekoliv

jsou trvanlivé a skladné bez užití chemických látek, zamezují plýtvání

 

– PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM DOVEZEME GUSTY ZDARMA ! –